Transkulturowa Psychoterapia Pozytywna

 

Transkulturowa Psychoterapia Pozytywna, bazuje na tzw. zasadzie Positum, która oznacza, że każdy człowiek posiada w sobie zdolność rozwiązywania wewnętrznych konfliktów oraz psychologiczne zasoby, które można pozytywnie wykorzystać w procesie leczenia. Terapia pozytywna koncentruje się na pomocy człowiekowi w dostrzeżeniu jego zdolności, mocnych stron, zasobów i potencjału. Celem Psychoterapii Pozytywnej jest pobudzenie drzemiących w człowieku naturalnych mechanizmów uzdrawiających i pomoc w odnalezieniu jego własnej równowagi życiowej.

Jako modalność terapeutyczna, transkulturowa psychoterapia pozytywna jest rozpoznawana jako niezależny system terapeutyczny przez światowe i europejskie stowarzyszenia, zrzeszające główne szkoły psychoterapii. Międzynarodowe stowarzyszenie transkulturowej psychoterapii pozytywnej (World Association of Positive and Transcultural Psychotherapy) jest członkiem organizacji:

  • Międzynarodowa Federacja Psychoterapii (IFP)
  • Światowa Rada dla Psychoterapii (WCP)
  • Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii (EAP)

Jednocześnie World Association of Positive Psychotherapy (WAPP) posiada uprawnienia / akredytacje:

  • European Wide Accrediting Organization (EWAO)
  • World Certificate of Psychotherapy

Terapia pozytywna to spotkania, podczas których jest możliwe zrozumienie źródła psychicznych objawów chorobowych i wewnętrznego cierpienia. Zrozumienie jest tylko jednym z pierwszych etapów w procesie zdrowienia – kolejne etapy to odkrycie i wypracowanie nowych, korzystnych dla siebie mechanizmów radzenia sobie z trudnościami, w efekcie czego cierpienie zostaje zamienione na poczucie spójności i spokoju wewnętrznego, ale także klient jest wzbogacony o sposoby samopomocy, z których samodzielnie będzie mógł korzystać w przyszłości.

atmosfera

Przyjazna i bezstresowa atmosfera

test

Nowoczesny sprzęt specjalistyczny i wystandaryzowane testy psychologiczne

cena

Atrakcyjne i konkurencyjne ceny

czas

Czas badania dostosowany do pracy osoby badanej